NzN

KROPELKA 2.0.

Kim jesteśmy?

SKAP - Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów. Działamy przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Naszym opiekunem od początku istnienia koła jest prof. PW dr hab. Janusz Piechna.

SKAP tworzymy my, czyli w większości studenciTworzymy zgraną grupę studentów, którzy uważają, że studia to nie tylko wykłady, zaliczenia i egzaminy. Koło skupia młodych ludzi z różnych kierunków, o odmiennych doświadczeniach i zainteresowaniach naukowych, których łączy wspólne zamiłowanie do motoryzacji. Dzięki połączeniu zróżnicowania z pasją, nasza Organizacja stała się platformą dla kreatywności i miejscem, gdzie rodzą się nowe rozwiązania w zakresie ekonomicznej jazdy.  Współpraca, pasja, zaangażowanie i... sukces. W tych kilku słowach można streścić SKAP.

Wspólnymi siłami projektujemy i budujemy innowacyjne pojazdy, którymi następnie startujemy co roku w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon. Startujemy w dwóch kategoriach: Prototype (Prototyp) i Urban Concept (Pojazd Miejski). Celem zawodów przejechanie zadanego dystansu zużywając jak najmniej paliwa. Do budowy wykorzystujemy kompozyt węglowy, który sami laminujemy. Dbamy dosłownie o każdy szczegół i co roku udoskonalamy powstałe już konstrukcje. A wyniki:

• pojazd prototypowy Kropelka jest w stanie przejechać 659km (dystans Rzeszów-Gdańsk) na zaledwie 1 litrze benzyny!
  • większy pojazd miejski PAKS jest w stanie przejechać 376,46 km (dystans Warszawa-Gdynia) na 1 litrze benzyny! - obecny rekord Polski wśród tego typu pojazdów!
  • nagrody w kategorii Safety itd.

Możemy pochwalić się licznymi nagrodami, medalami i wyróżnieniami. Ciągle osiągamy nowe sukcesy, o czym więcej w dziale Osiągnięcia.

Zaraz po powrocie z zawodów bierzemy się do pracy. Zbieramy nowe pomysły, szukamy funduszy i wracamy do warsztatu. Kilkadziesiąt osób spędza łącznie tysiące godzin projektując i wykonując poszczególne części pojazdów, czy też dbając o wizerunek i finansowanie Koła. SKAP to przede wszystkim ogromne możliwości rozwoju, zdobycia ciekawych doświadczeń i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nasi członkowie mają okazję rozwijać się w kierunkach, takich jak: aerodynamika, technologia kompozytów, elektronika, mechanika, projektowanie 3D, analizy CFD, a także marketing i PR.

Aby zapoznać się z aktualną działalnością Koła zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a oraz odwiedzenia galerii zdjęć.

Wspólne cele i poświęcenie umacniają ducha zespołu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wciąż  ulepszać nasze pojazdy i rozwijać się jako organizacja.

Zainteresowanych naszą działalnością zapraszamy do działu Zostań Partnerem, zaś studentów chcących działać w SKAP-ie do działu Dołącz do nas.

WSPIERAJĄ NAS

Partner Technologiczny

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates www.joomlashine.com