WOWSlider Module2

 • Shell Eco-marathon 2015
 • ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha 2016
 • Shell Eco-marathon 2015
 • Testy PAKSa
 • Szkolenie STER
 • Festiwal Nauki Małego Człowieka 2015
 • Wigilia SKAP 2015
 • GREAT Energy Summit w Ambasadzie Brytyjskiej
 • Testy PAKSa
 • Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.0
 • Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.0
 • Shell Eco-marathon 2015
 • Praca w warsztacie
 • Spotkanie z firmą Arrinera
 • Shell Eco-marathon 2015
 • Dzień Innowacji
 • bootstrap carousel
 • Koła Naukowe uczą na Litwie 2015
Shell Eco-marathon 20151 ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego2 ‪#TweetupNauka w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego3 Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha 20164 Shell Eco-marathon 20155 Testy PAKSa6 Szkolenie STER7 Festiwal Nauki Małego Człowieka 20158 Wigilia SKAP 20159 GREAT Energy Summit w Ambasadzie Brytyjskiej10 Testy PAKSa11 Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.012 Laminwanie połówki poszycia Kropelki 2.013 Shell Eco-marathon 201514 Praca w warsztacie15 16 Spotkanie z firmą Arrinera17 Shell Eco-marathon 201518 Dzień Innowacji19 ANSYS - Conference SymKom 201520 Koła Naukowe uczą na Litwie 201521
bootstrap slider by WOWSlider.com v8.7

NzN

O NAS

SKAP - Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów. SKAP tworzymy my, studenci Politechniki Warszawskiej. Różny wiek, kierunki studiów, doświadczenie i pomysły mieszają się tu ze sobą, dając początek nowym, nieprzeciętnym rozwiązaniom.
Wierzymy, że wypracowane przez nas technologie i zastosowane rozwiązania będą miały istotny wpływ na rozwój motoryzacji w kierunku produkcji oszczędnych pojazdów.             Czytaj więcej...

Kropelka

Kropelka przejeżdża 659km na zaledwie jednym litrze paliwa!

Więcej o Kropelce...

 
 

Kropelka 2.0

Po sukcesie Kropelki i szeregu modyfikacji nadszedł czas na zupełnie nową konstrukcję. Oprócz zupełnie nowego kształtu i podzespołów, w pojeździe zastosowany zostanie silnik skonstruowany od podstaw przez SKAP. Projekt jest w trakcie realizacji.

 

Więcej o nowej Kropelce...

 
 

PAKS

Prototyp ekologicznego pojazdu miejskiego autorstwa SKAP o napędzie hybrydowym. Spala litr benzyny na 376,46 km. Wygrał zawody Shell Eco-marathon 2013, a w 2014 roku zdobył drugie miejsce w kategorii Urban Concept Gasoline.

Więcej o PAKSie...

 
 

Warsaw MotoShow 2016

Wszystkich fanów motoryzacji zapraszamy na Targi Motoryzacyjne Warsaw MotoShow - otwarcie już w ten piątek. Wśród 1 000 samochodowych eksponatów znajdzie się też Kropelka i PAKS cool

Havel Composites

 

Bardzo dziękujemy firmie Havel za poradę i wsparcie w postaci materiałów kompozytowych, które posłużą nam do wytworzenia form Oriona :)

 

Najlepsi z Najlepszych

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie podsumowujące inicjatywę "Najlepsi z najlepszych". Dziękujemy Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wsparcie w ramach tego projektu smiley

Konkurs rozstrzygnięty!

Mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu "Nazwij pojazd przyszłości".

Otrzymaliśmy od Was ponad 70 naprawdę udanych pomysłów na nazwę nowego projektu, dlatego decyzja nie była łatwa ;) Ostatecznie udało nam się wybrać trzy najlepsze:

 

I miejsce - "Orion" , autor: Krzysztof Banasik
II miejsce - "Lem", autor: Michał Tymosiuk
III miejsce - "Delfin", autor: Maciek Kłopociński

 

Gratulacje dla zwycięzców!

 

Dziękujemy wszystkim za udział i dostarczenie nam ogromnej liczby pomysłów.

W najbliższym czasie skontaktujemy się z wygranymi w sprawie odbioru nagród.

 

Rekrutacja

SKAP rekrutuje!

Chcesz dołączyć do zespołu i razem z nami tworzyć niesamowite projekty? A może spełniasz się w marketingu? 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (innych też, może Was przekonamy wink ) na spotkanie informacyjne już równo za tydzień.

Wszystkiego dowiecie się 24.10 (poniedziałek) o godz. 18.30 w sali nr 6 w budynku ITLiMS przy ul. Nowowiejskiej 24.

Noc w Instytucie Lotnictwa

 

Pomimo niskiej temperatury VII Noc w Instytucie Lotnictwa okazała się wyjątkowo udana. Udowodniliśmy, że Kropelka prezentuję się bardzo dobrze, nawet w towarzystwie podniebnych maszyn i mamy nadzieję, że powtórzymy to za rok wink

International Warsaw Invention Show 2016

 

   Ostatnie trzy dni były dla nas wspaniałą okazją do prezentacji naszych projektów
i wymianą zdań z wynalazcami z różnych części świata.

  X Międzynarodową Warszawską Wystawę Wynalazków zakończyliśmy odbierając
Złoty Medal za  Kropelkę 2.0 i Nagrodę Specjalną za projekt PAKS smiley Dziękujemy!

 

Konkurs " Nazwij pojazd przyszłości"

Mamy przyjemność zaprezentować Wam nasz nowy projekt, który potrzebuje nazwy. W związku z tym organizujemy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!

Czytaj więcej...

PISARALLA PISIMMӒLLE W FINLANDII

Przejazdy w Finlandii zakończone!
 
          Nasz pierwszy start w fińskich zawodach za nami: pierwszego dnia Kropelka bez problemów przeszła inspekcję techniczną i ruszyła na próbne przejazdy. Co więcej, okazało się, że mamy najlżejszy pojazd spośród startujących zespołów, co było dla nas nie lada wyróżnieniem! 
 
 
          Drugiego dnia przystąpiliśmy do przejazdu mierzonego. Niestety, awaria układu przeniesienia napędu na trzecim okrążeniu zmusiła nas do zakończenia jazdy. Mimo starań całego zespołu, nie zdołaliśmy naprawić tego problemu na czas.
 
           
 
          Na szczęście zawody nie okazały się przez to bezowocne. W ciągu tych dwóch dni mieliśmy okazję rywalizować z zespołami, które osiągały wyniki ponad 3 000 km na 1 litrze benzyny! Było od kogo się uczyć :) Otrzymaliśmy wiele cennych uwag i rad, które pomogły nam opracować kilka modyfikacji i ulepszeń Kropelki. Rezultaty zobaczycie przy następnych startach!
 
           
 
          Przede wszystkim dziękujemy naszemu opiekunowi prof. Januszowi Piechnie za ciepliwość i cenne wskazówki. 
 
 
          Dziękujemy również naszym sponsoram, czyli firmom Arrinera S.A., Carbon Workshop, Ansys, AOC, SymKom, Ecumaster i Techniko za wsparcie merytorycznie i finansowe.
 
 
 
 

Jedziemy do Finlandii!

Przed nami nowe wyzwania na kolejnych zawodach superekonomicznych pojazdów.  Dzisiaj członkowie SKAP-u wyruszają z Kropelką 2.0 na mileage marathon XLI - Pisaralla pisimmälle 2016 w Finladnii. Odbędzie się on w dniach 27-28 sierpnia.

Trzymajcie kciuki za udany przejazd Kropelki!

 

WSPIERAJĄ NAS

Partner Technologiczny

Współpraca

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

stat4u
Joomla templates www.joomlashine.com